zdrowie.pl

Dobre wino z Włoch

Wino oraz artykuły włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest wzięta na całym globie przede wszystkim za sprawą pizzy oraz spaghetti. To jednakże nie wszystko, co ta niezwykła kultura oferuje. Należałoby niemniej jednak zapoznać się dokładniej z artykułami włoskimi, mogą one bo zrewolucjonizować kuchnię oraz dodać oryginalności wielu potrawom.

Dobre wino z Włoch

Jaki kultowy napój kojarzy się z Włochami?
Oszałamiającym produktem jest, rzecz oczywista, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat produkowane są niezwykle atrakcyjne i uważane za porządne wina. Rozmaite regiony winiarskie we Włoszech specjalizują się w przeróżnych rodzajach fabrykowanego wina.


Najbardziej legendarne regiony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego typu produkty nabyć wolno w wielu sklepach.
Które inne włoskie wyroby są godne wzmianki?
Następnym, osiągalnym w Polsce produktem jest włoski makaron. Rozkoszne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są legendarne z wysokiej jakości. Z pewnością warto skosztować tego artykułu.
Włochy to również kraj, jaki słynie z produkcji oszałamiającej oliwy. Rzecz jasna w Polsce artykuły oryginalne będą trochę droższe od tych, jakie zakupić można bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest niemniej jednak powodem, dla którego cena nie powinna być kłopotem – w końcu jest ona uznawana za jedną z perfekcyjnych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich sympatyków na całym świecie, a co istotne, można je znaleźć także w polskich sklepach. Najbardziej znana jest bodajże szynka parmeńska. Jej specyficzny smak i forma odróżniają ją od sztampowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie wyłącznie na kanapce, ale oraz jako dodatek do wielu potraw.

Możesz również polubić…